Mustafa Yıldızdoğan’dan 30’uncu Yıla Yeni Şarkı:”Börteçine”

Mustafa Yıldızdoğan’dan 30’uncu Yıla Yeni Şarkı:”Börteçine”
  • 0
  • 21
  • 28 Ocak 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

30 yıllık sanat hayatına yirmi albüm ve iki single sığdıran Mustafa Yıldızdoğan bu hafta yeni şarkısı Börteçine’yi müzikseverler ile buluşturdu. Söz ve müziği Mustafa Yıldızdoğan’a ait olan Börteçine şarkısının aranjörlüğünü Ercüment Ekin üstlenirken, klip ise Myd Prodüksüyon tarafından çekildi.

 

Yıldızdoğan, ” Salgın nedeni ile zor günlerden geçen insanlık, şartlardan dolayı yalnızlığa itildi, bu süreçte kendisi ile baş başa kaldı. Türk milletinin sosyal hayatına ve inancına hiç de uygun olmayan bu durum karşısında müziğin bir nebze teselli kaynağı olduğuna inanıyorum. Tarih boyunca insanoğlu hayatın her alanını etkileyen böyle felaketlerle karşılaştı, acılar yaşadı ancak eninde sonunda yenerek bugünlere kadar geldi.” şeklinde konuştu.

 

Şarkıya ismini veren “Börteçine” nin anlamıyla ilgili de bilgi veren Yıldızdoğan, “Börteçine bir kurt ve kurtarıcıdır. Ben de insanlarımıza şartlar ne olursa olsun umudumuzu kaybetmeden, umut aşılayarak yarınlara daha güçlü, daha bağımsız ,daha hür ve güzel günlerin geleceğini ‘Börteçine’ eserimiz ile anlatmaya çalıştım. Bizi biz eden değerlerimize sahip çıkarak, Hoca Ahmet Yesevi’den, Dedekorkut’a ‘Birlik olursa dirlik olur.’ ilkesiyle, aşkın ve muhabbetin gölgesinde ; Bir olacağız, beraber olacağız, güçlü ve müreffeh Türkiye olacağız…” açıklamasında bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir