Kira borcunu ödeyen Defne Samyeli oturduğu evden taşınmayacak

Kira borcunu ödeyen Defne Samyeli oturduğu evden taşınmayacak
  • 0
  • 11
  • 3 Şubat 2021
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Bir yıl boyunca oturduğu evin kirasını ödemediği için ev sahibi Yusuf Araz tarafından mahkemelik olan Defne Samyeli, 234 bin 671 TL’lik ödemeyi yaptı. Davanın sonucunu bekleyen Samyeli’nin bu süreçte evden taşınmayacağı öğrenildi.

İş insanı Yusuf Araz’ın Kemerburgaz’daki Pasifik Villaları’nda bulunan evinde kiracı olarak oturan Defne Samyeli, 2019’un mart ayından bu yana kirasını ödemediği için ev sahibi tarafından icraya verildi. Olayın ardından magazin gündemine bomba gibi oturan Samyeli’nin, kira borcunu ödediği ortaya çıktı.

EVDEN TAŞINMAYACAK

Üst mahkemeye itiraz hakkını kullanan Defne Samyeli, 3 aylık kira tutarı olan 45 bin TL’nin içinde olduğu toplam 234 bin 671 TL ödemeyi yaptı. Mahkemeden gelecek kararı bekleyen Samyeli’nin bu süreç içinde evden taşınmayacağı öğrenildi.

“HACİZ SÖZ KONUSU OLAMAZ”

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Defne Samyeli’nin avukatı, şunları kaydetti: “İstanbul 17. İcra Hukuk Mahkemesi tarafından verilen kararla ilgili olarak üst mahkemeye itiraz hakkımız kullanılmıştır. Söz konusu kararı uygulayacak İcra Müdürlüğünden de dosyasın üst mahkemeye gidiş süresinden itibaren 90 gün mehil kararı alınmıştır. Bu karar gereği işlemler durdurulduğundan İstanbul 17. İcra Hukuk Mahkemesinin vermiş olduğu karar nedeniyle şu aşamada herhangi bir şekilde tahliye ve/veya haciz uygulanması gibi bir durum söz konusu olamaz.”

Kaynak: Snob Magazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir